Strona główna (Wysypka)
Strona główna 
 
 
 

Wysypka

Wysypka jest zmianą na skórze, która wpływa na jej wygląd i teksturę. Wysypka może być zlokalizowana w jednym miejscu ciała, lub dotknąć całą powierzchnię skóry.

- Wysypka Gość: Joanna, 03.10.03, 19:18
bardzo dobrze działa na wysypki rumianek ale może być też
uczulający. Dobre efekty daje też napar z czarnej herbaty,
(...) ...

Wysypka skórna w jamie ustnej, gorączka, kaszel, nieżyt nosa, zapalenie spojówek, utrzymująca się przez tydzień wysypka na ciele w postaci czerwonych plamek lub grudek uniesionych ponad poziom skóry.
Leczenie ...

Wysypka pojawia się najpierw na skórze tułowia , następnie na twarzy i skórze owłosionej głowy. W tych miejscach ma ona charakter najbardziej nasilony.

Wysypka o podłożu wirusowym
Zobacz odpowiedź
lekarza alergologa-pneumonologa
- ...

Wysypka
Ma postać drobnych wyglądających jak czerwonawe kropki wybroczyn (plamicy) oraz małych czerwonych grudek. Pojawia się w 100% przypadków. Najpierw występują rumieniowe grudki, a później wybroczyny, czy nawet małe siniaki.

wysypka ustępuje w ciągu 14-21 dni,
za nerwoból po półpaścu uważa się ból utrzymujący się przynajmniej miesiąc po ustąpieniu zmian skórnych, ...

Inne objawy to wysypka na klatce piersiowej, dłoniach i podeszwach. Ponadto wokół narządów płciowych pojawiają się zmiany przypominające brodawki.

Zmiany skórne mają różną postać; może to być wysypka (grudki, pęcherzyki), rozlane zaczerwienienie, zdarty naskórek z sączeniem płynu z uszkodzonej powierzchni i krwawieniem lub też wysuszenie i łuszczenie się naskórka.

Typowo nie występuje wysypka, ani objawy ze strony układu nerwowego i przewodu pokarmowego, choć niekiedy na początku choroby obserwowano niewielką biegunkę.

podrażnienie nosa i katar
wysypka (pokrzywka) i swędzenie skóry
zaczerwienienie, łzawienie oczu
obrzęk krtani lub napad duszności astmatycznej ...

Czasem przy nasyceniu chinidyną; obser­wuje się; objawy ze strony oś;rodkowego ukł;adu nerwowego (gorą;czka, sennoś;ć;, za­mroczenie i utrata ś;wiadomoś;ci) oraz skóry (pokrzywka, wysypka plamista i grudkowa).

zakażeniu występuje okres nieżytowy, czyli zwiastunów, który zaczyna się katarem nosa i gardła. Nieco później występują objawy zapalenia spojówek oraz ostry kaszel. Dopiero w 11-15 dni po zakażeniu pojawia się charakterystyczna dla choroby wysypka.Temat: Choroby